Domů » Kuří oko: Léčba

Kuří oko: Léčba

od Jana Poncarová

Kuří oko není hezké, může bolet a vůbec nás nepříjemně obtěžovat. Podívejte se proto, jaké jsou možnosti léčby kuřího oka a zkuste se ho zbavit jednou a provždy.

Kuří oko je v podstatě odumřelá a zrohovatělá kůže. Většinou se objevuje na chodidlech v místě, kde kosti více vystupují. Kuří oko se proto často objevuje na palcích nebo malíčcích.

Kuří oko je nepříjemnou a často i bolavou záležitostí. Navíc není moc hezké. Většinou tvorbu kuřího oka podpoří nevhodná obuv. Proto se jako prevence vzniku kuřího oka doporučuje nosit kvalitní a pohodlnou obuv.

Kuří oko: Léčba odborná

S kuřím okem nemusíte hned běžet k lékaři. Pomoci vám může zkušená pedikérka. Dejte si ale pozor, abyste se dostali opravdu k dobré pedikérce nebo pedikérovi, aby vám situaci s kuřím okem ještě více nezhoršil.

Co vás u pedikéra čeká? Připravte se na to, že léčba kuřího oka může bolet. Pedikér vám kuří oko odstraní ostrým nožíkem a na ranku vám dá speciální náplast.

Při léčbě kuřího oka vám také pomohou masti (jde spíše o podpůrnou metodu), které vám může také doporučit pedikérka.

Kuří oko je možné odstranit také laserem u kožního lékaře, nicméně ani tato metoda není bezbolestná.

Kuří oko: Léčba přírodní

Také naše prabáby měly problémy s kuřími oky. Proto nám zanechaly spoustu typů, jak na léčbu kuřího oka.

Proti kuřímu oku prý pomáhá plátek cibule, který na několik hodin dáte do octa a na noc si ho přiložíte na kuří oko. Obrňte se ale trpělivostí, protože tento postup musíte opakovat tak dlouho, dokud kuří oko nezmizí.

Podobně prý může pomoci i kyselina mravenčí nebo citronová šťáva a stroužek česneku. Také těmito prostředky si můžete kuří oko potírat.

Prevence místo léčby kuřího oka

Abyste se vyhnuli bolestivé léčbě kuřího oka, vyplatí se myslet preventivně. Už jsme psali, že je důležité nosit zdravou a pohodlnou obuv, kde mají nohy dostatek prostoru. Pravidelně si také dopřejte pedikúru a odstraňujte odumřelou kůži na nohou.

Související

Váš názor